Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes-Benz třídy S odhalen v podobě modelu

News

07.05.2013

Oficiální premiéra nejprodávanějšího luxusního automobilu proběhne již příští středu. Kromě fotek samotného automobilu, které unikly na internet, se můžeme podívat i na snímky malého modelu znázorňující novou vlajkovou loď koncernu Daimler.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na internetu jsme již měli možnost spatřit novou třídu S díky špionážním fotkám z natáčení oficiálního promo videa. Sama automobilka pak uvolnila snímky zachycující interiér luxusní limuzíny. Nyní máme možnost spatřit nový Mercedes v podobě modelu v měřítku 1:18. Z některých informací již víme, že se bude opět jednat o krále segmentu prémiových limuzín, který se nebude bát ani soupeří o několik milionů dražších. Díky krachu luxusní značky Maybach, která patřila pod Daimler, bude muset nová třída S převzít také roli konkurenta značek Bentley nebo Rolls-Royce.

K pohonu Mercedesu třídy S budou sloužit rozličné motory. Základ bude pravděpodobně tvořit vznětový čtyřválec o objemu 2,1 litru, který známe již ze současné verze s označením W221. Na evropských trzích pak bude podstatnou část prodejů tvořit vznětový šestiválec. V rámci trendu dnešní doby se dočkáme také hybridu. Absolutní vrchol budou představovat verze AMG. K dispozici bude jak S 63 AMG včetně S 63 AMG 4MATIC S s vyšším výkonem. Absolutní vrchol ale obstará Mercedes-Benz S 65 AMG s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem, který bude částečně nahrazovat již zmiňovaný Maybach.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: