Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Usain Bolt si převzal zlatý Nissan GT-R pojmenovaný po něm

News

07.05.2013

Nissan vytvořil speciální edici modelu GT-R s přídomkem Spec Bolt. Ta je pojmenována po jednom z nejslavnějších atletů historie jamajskému sprinterovi Usainu Boltovi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Usain Bolt a Nissan spolu nespojili síly poprvé. Již v prosinci se vydražil speciální zlatý Nissan GT-R, peníze za tento mimořádný vůz pak putovaly na konto Nadace Usaina Bolta, která podporuje kulturní a vzdělávací aktivity na sprinterově domovském ostrově Jamajka. Výsledná částka 142 835 eur (3 670 000 Kč) je skutečně slušným výdělkem. V návaznosti na tento speciální charitativní model pak vytvořil Nissan také GT-R Spec Bolt, jehož design byl navržen přímo Usainem Boltem.

Karoserii vévodí zlatá barva, kterou má Usain velmi rád. Na jeho přání je pak interiér vyveden v bílé kůži. Mezi dalšími prvky výbavy nechybí například audiosystém Bose nebo kovaná desetipaprsková kola Rays. Bolt je znám svou vášní pro rychlá auta. Jistě si ještě pamatujeme jeho nehodu v BMW M3 aktuální generace, ze které vyvázl pouze s lehčím zraněním nohy. Další karambol ve voze stejné značky a typu zažil Bolt teprve minulý rok. Sprinter již navíc jedno GT-R vlastnil, a to modelový ročník 2009. Nový Nissan GT-R Spec Bolt pak vychází z modelového roku 2014 se známým dvakrát přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,8 litru a výkonu 405 kW/551 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: