Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Range Rover Sport Hybrid se představí ve Frankfurtu

News

06.05.2013

Nejnovější model tradičního britského výrobce terénních automobilů Range Rover Sport se na podzim dočká také hybridní verze. V plánu je také model s přeplňovaným čtyřválcem EcoBoost.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Společnost Land Rover přešla před několika lety pod indický gigant Tata Motors. Zdá se, že tento vztah funguje výborně, neboť Land Rover na nás chrlí novinky s nevídanou kadencí. Po premiéře vlajkové lodi v podobě nové generace Range Roveru se ukázala také jeho „sportovnější“ verze. První generace Range Roveru Sport vycházela technicky z modelu Discovery, ta současná si však bere základ ve větším Range Roveru. Díky tomu mezigeneračně shodil Sport až 420 kilogramů, za což vděčí především použití hliníkového skeletu.

S větším modelem sdílí Sport také motory, kromě jiného i šestiválcový turbodiesel TDV6, který se stane základním stavebním kamenem nového diesel-elektrického pohonu, který se ve světové premiéře představí na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Kombinovaný výkon se bude pohybovat okolo 249 kW/339 koní a pohonná soustava bude spojena s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Díky li-ion bateriím o kapacitě 14,2 kWh bude Range Rover Sport schopný ujet až 32 kilometrů čistě na elektrickou energii. Celkový dojezd se tak prodlouží na 1 112 km, přičemž kombinovaná spotřeba se má pohybovat na 3,3 l na 100 km.

Kromě hybridu uvidíme pod kapotou modelu Sport také přeplňovaný čtyřválec EcoBoost o objemu 2,0 litru, který již pracuje v modelu Evoque. V tomto případě by se měl výkon pohybovat okolo 180 kW/244 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: