Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tesla uvádí Model S Performance Plus

News

06.05.2013

Americký výrobce luxusních elektromobilů představil Model S Performance Plus s vyšším výkonem a dojezdem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Situace na trhů elektromobilů není zrovna růžová. Velcí výrobci se začínají klonit spíše k plug-in hybridům, takový Fisker nicméně řeší mnohem větší problémy. Kvůli krachu dvorního dodavatele akumulátorů výroba stojí již nějakých 10 měíců a firma se de facto ocitla na prachu bankrotu. Druhý významný producent elektromobilů společnost Tesla si ale zřejmě nemůže moc stěžovat. I když jejich elektrický roadster nebyl bůhvíjak prodejní šlágr, současná novinka Model S na tom bude pravděpodobně jinak. Kromě atraktivního designu totiž nabídne i dávku praktičnosti, kterou se Roadster pyšnit nemohl.

Tesla nyní nabízí k tomuto modelu paket Performance Plus, který zahrnuje například upravený podvozek nebo nové o 20 mm širší zadní pneumatiky Michelin Pilot Sport 2. Samotný dojezd se prý zvětšil o 10 až 19 kilometrů na celkových cca 500 km. Paket Performance Plus bude výhradně nabízen k verzi s akumulátory o kapacitě 85kWh. V případě nového vozu bude stát 6 500 dolarů (130 000 korun), u již pořízené Tesly Model S bude nutné zaplatit dvojnásobek, tedy 13 000 dolarů (300 000 korun), přičemž nemůžete počítat s úpravou podvozku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: