Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Takto bude vypadat Jaguar F-Type Coupé

News

03.05.2013

Na internet unikly snímky kupé Jaguaru F-Type. Oproti roadsteru vypadá snad ještě lépe. Do prodeje se uzavřená verze dostane příští rok.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Není to dávno, co Jaguar představil svůj nejmenší model F-Type. A podle tradice se nejdříve ukázala otevřená verze, kterou později doplní i klasické dvoudveřové kupé. Na snímcích sloužících jako patentový vroz si můžeme prohlédnou linie tohoto krasavce, který bude patřit k nejkrásnějším vozům současnosti. Oproti roadsteru působí kupé poněkud „svalnatějším“ dojmem. Samotný vzhled ale žádným překvapením není, jedná se totiž prakticky o stejný vůz jako v případě konceptu C-X16.

K pohonu kupé F-Type budou sloužit zpočátku dva motory. Základní provedení s kompresorem přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru vyniká výkonem 250 kW/340 koní, silnější provedení tohoto motoru pak nabídne výkon 280 kW/380 koní. Na vrcholu pak bude stát osmiválec s kompresorem o výkonu 364 kW/495 koní. Vyloučeny ovšem nejsou ostré verze R a R-S, jejichž výkon by se podíval daleko za hranici 500 koní. V rámci snižování emisi se pod kapotu Jaguaru F-Type může nastěhovat také přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 177 kW/240 koní a točivým momentem 340 N.m, který by mohl být doplněn elektromotorem.

Premiéra Jaguaru F-Type kupé proběhne buď koncem tohoto nebo začátkem příštího roku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: