Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen stále zvažuje výrobu kompaktního roadsteru

News

03.05.2013

Podle šéfdesignéra Volkswagenu Waltera de Silvy se stále uvažuje o výrobě zábavného malého roadsteru vycházejícího ze studie BlueSport.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen AG je v současnosti největší evropskou automobilkou a v celkovém hodnocení mu patří dělené druhé místo, o které se dělí s americkým koncernem General Motors. Volkswagen se vždy zaměřoval především na racionální vozy, které nabídnou kvalitu za odpovídající cenu, emoce tak stály vždy dost stranou. Jedním z projektů, který měl přinést do nabídky německého výrobce svěží vítr, měl být i kompaktní roadster, jehož předobraz jsme mohli vidět v konceptu BlueSport. Ten se ale představil již před dlouhými čtyřmi lety a od té doby nic, u Volkswagenu je ticho jako po pěšině. Nebo snad není?

Šéfdesignér Volkswagenu Walter de Silva se totiž vyjádřil v tom smyslu, že automobilka stále uvažuje, že podobný zábavný vůz přece jen nabídne. Nebo alespoň o tom někteří lidé z Volkswagenu uvažují. Upřímně, zrovna Volkswagen by podobně zaměřený vůz mohl vyrábět. Sice se pravděpodobně bude jednat o ztrátový projekt, ale jednu ze tří největších světových automobilek nemusejí některá čísla až tak zajímat. Mnohem důležitější by ale byl marketingový přínos, pokud by tento model dokázali správně „prodat“.

Před nějakými 4 lety se zdálo, že Volkswagen se už už rozhoupal a konečně vyrobí nějaké emotivněji zaměřené auto. Koncept BlueSport představený v lednu 2009 na autosalonu v Detroitu totiž sériový model dost připomínal. Jedinou kaňkou na kráse byla přítomnost vznětového 2.0 TDI o výkonu 132 kW/180 koní. Nicméně pokud by se ale takové auto dostalo do produkce, určitě by bylo nabízeno i s benzinovými jednotkami TSI.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: