Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

McLaren P1: volných je už jen 100 vozů

News

02.05.2013

McLaren hlásí, že prodal už 278 z celkových 375 kusů hypersportu P1. Kupce tak zjevně neodradila ani suma v přepočtu 28 milionů korun za konkurenta LaFerrari.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ženeva byla svědkem premiér hned několika desítek automobilů, největší pozornosti se nicméně dostalo Ferrari, které představilo svůj vrcholný model a pokračovatele legendárních F40 nebo Enza s názvem LaFerrari. Zahanbit se nenechal ani McLaren se svým P1, které technicky vychází z menšího MP4-12C, se kterým sdílí karbonový monokok a dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru. Cenovka italského i britského hypersportu se pohybuje v sumách, které přijdou běžnému smrtelníkovi absolutně absurdní.

Nicméně zdá se, že se stále najde dost těch, kterým nevadí utratit více než milion eur za automobil, se kterým vyjedou několikrát do roka. Díky limitovanému počtu vyrobených kusů se jedná především o skvělou investici. Vždyť například původní McLaren F1 se v dnešní době prodává za částky mezi 5 a 6 miliony dolarů (cca 100-120 milionů korun). Takových hodnot P1 asi nedosáhne, nicméně díky pouhým 375 vyrobených exemplářům z něj bude pojízdná investice.

Nejvíce McLarenů P1 se prý prodalo v Evropě, USA a na Blízkém východě (čti na Arabském poloostrově), zbylých 100 kusů zamíří pravděpodobně do Asie. V Japonsku a především v Číně nebude problém poslední kusy prodat i přes to, že například Čína má pro dovážené automobily zavedeno clo ve výši až několika stovek procent pořizovací ceny. Milion eur za P1 tak může v tomto případě narůst až na trojnásobek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: