Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Volkswagen Golf GTI Performance atakuje 259 km/h

News

02.05.2013

V pořadí již sedmý VW Golf GTI bude dostupný i ve verzi Performance s výkonem 220 koní a maximální rychlostí skoro 260 km/h.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Před pár dny jsme se vrátili z exkluzivní mezinárodní prezentace nového Volkswagenu Golf GTI a do nového Autohitu 11/2013 pro vás chystáme první jízdní dojmy. Rozhodně se máte na co těšit! Na představení prozatím nejostřejšího Golfu byl i Christian Gebhart z německého Sport Auto, který natočil následující video.

Aktuální sedmé provedení legendárního Golfu GTI je nabízeno hned ve dvou verzích. Slabší provedení nabídne vykon 162 kW/220 koní, silnější s přídomkem Performance pak kromě jiného dokonce 169 kW/230 koní. A právě toto provedení hraje hlavní roli v přiloženém videu, z kterého si můžete udělat názorný obrázek o tom, jak na tom je  GTI s dynamikou. Silnější verze Performance se dokonce dostala za bájnou hranici 250 km/h. Maximální dosažená rychlost je 259 km/h, přičemž nebýt elektronického omezovače, jel by Golf GTI ještě dál.

Nový Volkswagen Golf GTI již zná svou českou cenu. Ve verzi s motorem 2.0 TSI o výkonu 162 kW/220 koní a se třídveřovou karoserií začíná na velmi slušných 613 900 Kč. Za stejnou cenu pak pořídíte i model Golf GTD se vznětovým 2.0 TDI 135 kW/184 koní. Stejnou skladbu motorů pak najdeme také pod kapotu nové Škoda Octavia RS, která se veřejnosti ukáže 11. června na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: