Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R nismo bude sakra rychlý

News

02.05.2013

Prozatím nejsilnější a nejrychlejší Nissan GT-R vyjede s přídomkem nismo. Podle všeho se bude jednat o nejrychlejší sériový vůz na Nürburgringu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V příštích měsících nás čeká hned několik modelů, které si vzala do parády tovární divize Nissanu nismo (Nissan Motorsport). Po lehce upraveném crossoveru Juke a sportovním kupé 370Z se dočkáme také nejsilnějšího GT-R. Podle výkonného viceprezidenta Nissanu Andyho Palmera se má jednat o prozatím nejsilnější a nejrychlejší provedení aktuální generace GT-R. Výkon se má pohybovat nad hodnotou 405 kW/551 koní.

Godzilla, jak se Nissanu GT-R přezdívá, je jedním z nejrychlejších automobilů dneška. Díky propracované elektronice, systému pohonu všech kol a dvakrát přeplňovanému šestiválce nemá problém rozdrtit automobily řádově o miliony korun dražší. S tím však jdou ruku v ruce poněkud nudnější zážitky za volantem, pokud se tedy chcete bavit ve stylu atmosférických zadokolek s manuální převodovkou. Trumfy GT-R jsou tedy především v jeho až absurdní rychlosti za každých podmínek. Ostrá verze nismo má navíc limity posunout ještě o level výše.

Kromě silnějšího motoru se bude GT-R nismo vyznačovat také upravenou aerodynamikou, která má přinést vozu lepší přítlak, nebo sportovněji naladěným podvozkem. Úpravy by měly vycházet ze závodního provedení japonské série Super GT, pro kterou nismo také vozy připravuje.

Hlavním cílem, který si vývojáři v tomto případě dali, je pokoření časového rekordu na Severní smyčce okruhu Nürburgring, který je v posledních letech doslova magickým místech prakticky pro každou světovou automobilku. Zajetí času na tomto legendárním okruhu je prostě skvělý marketingový tah. Premiéra Nissanu GT-R nismo proběhne pravděpodobně na domácím autosalonu v Tokiu v listopadu tohoto roku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: