Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo vyvíjí C60 kupé a nový hatchback

News

02.05.2013

Volvo se chystá v příštích výrazně expandovat. Mezi novými modely, které navýší počty prodaných aut, bude například C60 kupé nebo hatchback o velikosti Volkswagenu Golf.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Švédská automobilka Volvo přešla od Fordu k čínskému Geely, se kterým momentálně vyvíjí platformu pro kompaktní model segmentu C. Prvním modelem na této platformě bude crossover XC40, který se zařadí mezi nedávno představené V40 Cross Country a větší XC60. Přímými konkurenty se tak stane BMW X1 nebo Audi Q3. Svou troškou do mlýna přispěje také Mercedes s modelem GLA.

Krátce po představí crossoveru přijde na řadu také regulérní hatchback o velikosti Volkswagenu Golf. Hlavním rozdílem mezi novým hatchbackem a současnou V40 bude především v prostornosti interiéru, který bude rozměrnější a praktičtější, aby obstál v konkurenci prémiových značek.

Další novinkou, která by navíc měla využít vyvíjenou modulární platformu SPA (Scalable Platform Architecture), bude zvažované C60 kupé, které naváže na model C70. Design by se však měl od standardní nabídky celkem lišit a připomínat legendární kupé Volvo P1800.

Kromě nových modelů a modulárních platform můžeme očekávat také nové pohonné jednotky. Ty vsadí výhradně na čtyři válce, větší motory tak postupně zmizi z nabídky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: