Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes-Benz třídy S se představí 15. května

News

01.05.2013

Vlajková loď koncernu Daimler a nejprodávanější luxusní vůz světa přijede již za 2 týdny ve zcela nové generaci, která má ambice hrát nejvyšší ligu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment luxusních limuzín není zrovna nejprodávanější, automobilky jej berou v podstatě jako záležitost image. Nejprodávanějším automobilem v této kategorii je už prakticky od počátků Mercedes-Benz třídy S, respektive jeho předchůdci. Aktuální generace se po 8 letech chystá pomalu do automobilového důchodu a představení té nové je záležitost už pouze dní a týdnů. Mercedes musel po bankrotu superluxusní značky Maybach vyřešit také obsazení top pozic vedle Bentley nebo Rolls-Royce, tudíž můžeme očekávat opravdovou dávku luxusu a komfortu, která neměla v této třídě dosud obdoby.

Základní verze se opět budou měřit především s ostatní německou konkurencí v podobě Audi A8 a BMW řady 7, nicméně vrcholné varianty budou mít své přímé soupeře v segmentu o třídu vyšším. Bentley Mulsanne, Rolls-Royce Ghost a nebo přímo model Phantom budou těmi vozy, kterým hodlá Mercedes znepříjemňovat život. K tomu budou sloužit například přeplňované osmiválcové a dvanáctiválcové motory včetně AMG modelů (S63 AMG a S65 AMG). Samozřejmostí ale budou menší šestiválce a také čtyřválec, který se představil v aktuální generaci s označením W221. Vzhledem k trendu poslední doby se nevyhneme také plug-in hybridní verze.

V interiéru můžeme očekávat nálož komfortních prvků včetně ventilovaných sedadel s masážní funkcí nebo ionizátoru vzduchu. V oblasti technologií se můžeme těšit především na prvky aktivní a pasivní bezpečnosti v podobě adaptivního tempomatu nebo další generace PreCrash systému.

Kromě klasické čtyřdveřové limuzíny se představí také dvoudveřové kupé (nástupce modelu CL) nebo kabriolet, které budou mít opět přesah i do vyšších cenových hladin.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: