Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda dominovala závodu WTCC na Slovakia Ringu

News

30.04.2013

Již sobotní kvalifikace slibovala zajímavou podívanou pro všechny fanoušky týmu Castrol Honda, kdy všechny tři vozy Honda Civic obsadily první tři pozice na startovním roštu třetího závodu série WTCC, který se odehrál o víkendu na Slovakia Ringu.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Gabriele Tarquini zajel nejrychlejší čas 2:10,773 a byl o desetinu vteřiny rychlejší, než jeho týmový kolega Tiago Monteiro. Třetí pozice na roštu patřila Civiku maďarského závodníka Norberta Michelisze z týmu Zengö Motorsport.

Výsledky kvalifikace

1. Gabriele Tarquini (Honda Civic WTCC)

2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)

3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)

4. Yvan Muller (Chevrolet Cruze)

5. Tom Chilton (Chevrolet Cruze)

Když zaváděcí vůz opustil dráhu a červená světla zhasla, po letmém startu se první tři vozy Honda Civic ujaly vedení, které si udržely po dobu všech 10 kol prvního závodu. Zatímco Tarquini si vytvořil jasný náskok od obou Civiků, Tiago Monteiro a Michelisz museli tvrdě bojovat, aby se udrželi před bývalým mistrem, Yvanem Mullerem. Gabriele dojel do cíle pouhou 1,2 sekundy před Tiagem, Norbert dojel v těsném závěsu za Tiagem.

"Jelo se mi dobře hned od začátku," řekl zkušený italský jezdec, když se slzy dojetí objevily i na tvářích některých dlouholetých členů týmu. "Byl jsem schopen jet hladce a udržet vysoké tempo, takže jsem si vytvořil náskok, zatímco další dva kolegové měli konkurenci za sebou a museli si je pečlivě hlídat ve zpětných zrcátkách. Chtěl jsem být vítěz prvního závodu s novou Hondou Civic, bylo to pro mě opravdu důležité po testování a práci, kterou jsme odvedli v zimě, aby byl vůz připravený na sezonu. Máme se ještě hodně co učit a prozkoumat potenciál, ale při každém závodu dosahujeme zlepšení. Chceme být nejvíce konkurenceschopné auto na trati. "

Monteirův výsledek byl vynikající v mnoha ohledech. Po jeho nehodě v Marakéši, musel být jeho zbrusu nový Civic připraven na závod na Slovensku s pouze minimem času na přípravu. "Auto fungovalo perfektně hned od začátku a zlepšili jsme jej během testů. Moje první řada na startovním roštu bylo poděkování týmu JAS a Honda za přípravu vozu. Snažil jsem se udržet tempo s Gabrielem v 1. závodě, ale pneumatiky na konci závodu již nezvládaly tempo, ale Norbert a já jsme byli blízko a s výsledkem jsme velmi spokojeni, " řekl Tiago.

Pro Michelisze bylo celkově třetí místo na stupních vítězů skvělá reklama pro závod na jeho domácí půdě, který se odehraje za pouhý týden na Hungaroringu. "Myslím, že pro mě sezóna začala nyní a být spolu s Gabrielem a Tiagem na pódiu Honda je fantastické."

Daisuke Horiuchi, vedoucí projektu vývoje WTCC Honda R & D v Japonsku věří, že vozy se neustále zlepšují. "Děláme malé kroky ke zlepšení ve všech oblastech pokaždé, když závodíme, a toto je skvělý výsledek a krok k dalším výsledkům. A vidět tým Michelisze jak dosahuje se Civicem takto dobré výsledky je pro tým Honda Racing velmi povzbuzující. "

Dle pravidel WTCC startuje druhý závod v obráceném pořadí první desítky jezdců, takže dva vozy Castrol Honda startovaly z páté řady, přímo z poloviny roštu, který čítá 23 vozů. Gabrielovi a Tiagovi se start povedl, poté se Portugalec propracoval přes skupinu až na čtvrtou pozici v úvodních zatáčkách, Tarquini se propracoval na šestou pozici. Ve druhém kole byl Monteiro vytlačen a propadl se na sedmé místo, zatímco Tarquinimu se podařilo dostat místo páté. V pátém kole se podařilo Tarquinimu propracovat na 4. místo a Monteiro se dostal na páté. V sedmém kole Tarquini využil chyby jezdců na čele a pro tým Castrol Honda vybojoval třetí místo na stupni vítězů.

Šéf týmu Alessandro Mariani byl výsledky potěšen. "Můj tým odvedl velký kus práce, ale musíme si uvědomit, že je to dlouhá sezóna a je před námi ještě mnoho závodů a musíme být silní na každém typu okruhu. Příští týden pojedeme závod v Maďarsku a věřím, že i tam si Honda povede dobře a dosáhneme další dobré výsledky. "

Seznam kapitol

Výsledky 1. závodu

1. Gabriele Tarquini (Honda Civic WTCC)

2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)

3. Nobert Michelisz (Honda Civic WTCC)

4. Yvan Muller (Chevrolet Cruze 1.6T)

5. Tom Coronel (BMW 320 TC)

Seznam kapitol

Výsledky 2. závodu

1. Tom Coronel (BMW 320 TC)

2. Yvan Muller (Chevrolet Cruze 1.6T)

3. Gabriele Tarquini (Honda Civic WTCC)

4. Rob Huff (Seat Leon WTCC)

5. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: