Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo by rádo nabídlo hybridní městský vůz

News

28.04.2013

Švédský výrobce automobilů pokukuje po možnosti nabídnout svým zákazníkům v budoucnu vůz segmentu B. Kromě standardních pohonných ústrojí by mohl být v nabídce i hybrid.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jeden ze způsobů, jak snížit flotilové emise, představují malé městské automobily. O této kategorii automobilů uvažuje i Volvo, jehož nejmenší současný model se pohybuje v segmentu C, tedy o kategorii výš. Volvo se proto v současnosti porozhlíží po možnosti vývoje nového automobilů segmentu B, který by mohl dostat také hybridní variantu. Jedinou překážkou tak je chybějící platforma.

Volvo se v současné době soustředí na vývoj nových platforem se svým čínským vlastníkem automobilkou Geely. Ty však budou zahrnovat větší modely, například nástupce kdysi populárního SUV XC90, které by se mělo představit již příští rok. Kromě nové platformy můžeme očekávat také nové motory, které budou výhradně čtyřválce, pětiválcům a šestiválcům tak u Volva pravděpodobně odzvonilo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: