Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault TwinRun aneb nové sportovní Twingo na prvních snímcích

News

28.04.2013

Renault představí v rámci Velké ceny Monaka koncept modelu TwinRun. Ten technicky vychází z nového Smartu a ukazuje budoucí generaci malého Twinga s pohonem zadních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Že bude nové Twingo vyvíjeno spolu se Smartem, víme už nějakou dobu. Díky tomu se tak můžeme těšit na pohon zadních kol nebo motor umístěný uprostřed. Podobu nejmenšího Renaultu pak předznamená koncept TwinRun, který automobilka představí během Velké ceny Monaka 24. května. TwinRun jsme již měli možnost spatřit na několika snímcích a videích, která ukazují, že tento malý vůz bude celkem slušná střela. Kromě pohonu zadních kol se můžeme těšit na přeplňovaný motor, který bude umístěný uprostřed. Podle některých zdrojů se má jednat o jakousi moderní reinkarnaci legendárního Renault 5 Turbo, z 80. let minulého století.

Renault se v poslední době zaměřuje na celkem bláznivé koncepty, což dokazuje nejen TwinRun, ale také před pár dny představený elektromobil Twizy inspirovaný světem formule 1. Kromě Monte Carla bude TwinRun ke spatření také na slavném Festivalu v Goodwoodu v Británii, kde se světu představí také nová Škoda Octavia RS, respektive vRS, jak ji Britové nazývají.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: