Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW chystá velké novinky, například 10stupňové DSG

News

27.04.2013

Předseda představenstva Volkwagenu Dr. Martin Winterkorn odhalil některé z novinek, které jeho společnost chystá. Kromě plug-in hybridů to bude například nová dvouspojka s 10 stupni nebo vysokovýkonný diesel.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost automobilového průmyslu je založena na snižování emisí a spotřeby paliva. Volkswagen na vídeňském symposiu odhalil některé z novinek, na které se můžeme v horizontu několika let těšit. Předseda představenstva Martin Winterkorn potvrdil, že VW chystá vznětový motor s litrovým výkonem 100 kW/136 koní, což je například více než nabízí takové BMW se svým třikrát! přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru. Řeč se stočila také na přeplňované zážehové motory TSI, jejichž spotřeba má do roku 2020 klesnout o dalších 15 procent.

Dalším způsobem, jak snížit spotřebu, je zavádění alternativním paliv a pohonných systémů. Volkswagen se v první oblasti zaměřuje na CNG, tedy na zemní plyn, jehož obrovskými přednostmi jsou především minimálně poloviční provozní náklady oproti konvenčním palivům nebo mnohem nižší emise. Co se týče České republiky, zde je největší překážkou nedostatečná infrastruktura plnicích stanic CNG, kterých je na našem území pouhých 37. Očekávat také můžeme ofenzivu plug-in hybridů. Kromě již představených Audi A3 e-tron nebo modernizovaného Porsche Panamera E-Hybrid uvidíme také hybridní Golf, Passat, Audi A6 nebo Porsche Cayenne. V delším časovém horizontu se jistě dostane také na modely domácí Škody.

Očekávat prý můžeme také novou dvouspojkovou automatickou převodovku DSG s 10 stupni. Současným maximem u sériových modelů je prozatím 9 stupňů. Devítistupňová převodová ústrojí představily v posledních týdnech dokonce dvě společnosti. Německý specialista ZF vyvinul novou převodovku pro modely s příčnou zástavbou. Prvním vozem s devítistupňovou převodovkou od ZF je Range Rover Evoque. Stejným počtem stupňů se pak může pyšnit také nový Jeep Cherokee, jehož převodovka pochází z vývoje společnosti Chrysler. Na desetistupňové převodovce v současnosti pracuje například GM s Fordem, bude se však jednat o klasické automaty s hydrodynamickým měničem, zatímco Volkswagen dlouhodobě spoléhá u většiny modelů na řešení se dvěma spojkami.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: