Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia 2014 dostane nové barvy a ESC

News

26.04.2013

Škoda Fabia vstoupí do modelového roku 2014 s několika vylepšeními. Kromě nových barev se dočkáme také standardního elektronického stabilizačního systému ESC. Model Yeti pak bude k dispozici ve verzi 2.0 TDI 125 kW 4x4 i s automatem DSG.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Polovina roku se pomalu blíží a Škoda si přichystala pro své zákazníky novinky týkající se vozů modelového roku 2014. Nejmenší Citigo dostane v rámci volitelné výbavy sedadlo řidiče s Easy Entry s pamětí. U třídveřové verze tak odpadá nastavování sedadla řidiče pokaždé, když si za něj někdo chce sednout. U pětidveřové verze najdeme nově sedadlo spolujezdce se sklopným opěradlem, díky čemuž vznikne uvnitř vozu ložná plocha o délce až 1,75 metru. Dalším praktickým prvkem je mezipodlaha v zavazadlovém prostoru, která nabízí další úložné prostory. Modernizací pak prošel systém Move & Fun, který je nyní schopen díky spárování s mobilním telefonem získávat aktuální dopravní informace.

Nových prvků se dočká také Fabia a Roomster. Do standardní nabídky přibude elektronický stabilizační systém ESC, který bude k dispozici pro všechny verze a výbavy. Rodiče jistě ocení tzv. „dětské zpětné zrcátko“. Jedná se o přídavné panoramatické zrcátko, díky kterým mohou rodiče sledovat své děti cestující na zadních sedadlech.

Úsporná řada GreenLine bude od poloviny roku ještě úspornější. Fabia i Rommster GL dostanou 15palcová litá kola Rotare, která nahradí dosavadní Antares. Fabia GreenLine se bude moci pochlubit rekordně nízkými emisemi v hodnotě 88 g/km. Pro modely Fabia Fresh je připraven černý optický paket, který byl dosud dostupný pouze pro verze Monte Carlo a RS. Do nabídky zavítají také nové laky, konkrétně šedý Steel (výhradně pro modely Monte Carlo a RS), modrý Sky a metalický modrý Race.

U Yetiho, stejně jako u Superbu, bude nyní možné kombinovat nejsilnější vznětový motor 2.0 TDI o výkonu 125 kW/170 koní se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Kombinovaná spotřeba této verze s pohonem 4x4 dosahuje 6,3 litru na 100 km.

K dispozici budou tyto modely již v červnu tohoto roku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: