Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Twizy Renault Sport F1: tak trochu jiná formule 1

News

25.04.2013

V Renaultu dává někdo lidem do jídla drogy. Jinak si totiž nedokážeme vysvětlit jejich poslední kousky včetně malého Twinga s pohonem zadních kol a motorem uprostřed. Dalším zběsilým výtvorem je elektromobil Twizy hrající si na formuli 1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Renault Twizy je v našich končinách prakticky neznámým počinem. Jedná se o malý elektromobil určený primárně do města. Profíci z RenaultSportu a RenaultSportu F1 si právě tento kousek vzali do parády a udělali z něj variaci na monopost F1. Největší změnou je instalace systému KERS, který sice přidal nějakých 30 kg hmotnosti, ale také dalších 59 kW/81 koní. Díky extra výkonu navíc, který je k dispozici prakticky neustále, se rozjede Twizy Renault Sport F1 na necelých 110 km/h, což po městě bohatě stačí. Velková hmotnost se díky dalším úpravám vyšplhala na 564 kg, což je o 91 kg více než v případě běžného Twizy.

Vzhled také vzdáleně připomíná monopost F1. Najdeme zde karbonové doplňky karoserie včetně velkého zadního křídla, široké slicky nebo velké přítlačné křídlo vpředu. Musíme říct, že celkový výsledek vypadá dost bláznivě, ale nám se to nějakým způsobem prostě líbí. Do výroby se tato úprava na 99,99% nedostane, nicméně jako ukázka svéprávnosti techniků z Renaultu funguje skvěle.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: