Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Mercedes-Benz Citan dostal v crashtestech pouze 3 hvězdy

News

25.04.2013

Spolupráce Daimleru a Renaultu se nesoustředí pouze oblast pohonných jednotek, ale i na vývoj společných modelů. Jedním z nich je i užitkový Citan, který je vlastně převlečené Kangoo. Tento model dostal v posledních nárazových testech Euro NCAP pouze podprůměrné tři hvězdy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aktuální generace Renaultu Kangoo je na trhu už celých 6 let. Právě toto provedení se pak stalo základem podobně koncipovaného vozu od Mercedesu. Model Citan, na nějž dělal reklamu i slavný Richard Dean Anderson aka MacGyver, si uřízl celkem slušnou ostudu poslední sérii nárazových testů pořádaných Euro NCAP. V době, kdy si drtivá většina aut odnáší plných 5 hvězd, je výsledek se třemi hvězdičkami celkem dost tristní. Je pravda, že metodika testů se čas od času zpřísňují, nicméně bezpečnost je jednou z hlavních oblastí, na kterou se zaměřují nejen automobilky, ale také zákazníci.

Nejvíce kritiky si vysloužila slabá ochrana chodců nebo palubní deska, která by způsobila při čelním nárazu vážná zranění cestujícím vpředu. V bezpečí nebudou ani děti, Citan v této oblasti dostal pouze 34 z celkových 49 bodů. Mercedes-Benz Citan v tom však není sám, tři hvězdy mají na svém kontě také Fiat Scudo nebo Citroën Jumpy. Naopak takový Ford Transit Custom se pyšní všemi pěti hvězdami.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: