Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Odlehčené Audi ultra quattro se představí ve Wörthersee

News

25.04.2013

Audi si na slavnou tuningovou akci na břehu jezera Wörthersee připravilo koncept výrazně odlehčeného a posilněného TT s přídomkem ultra quattro.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Každoroční událost, na které se sejde (nejen) evropská tuningová špička obdivující vozy z koncernu VAG, bude svědkem premiéry konceptu Audi TT ultra quattro. To technicky vychází z modelu TT-S, s nímž sdílí přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI, který v tomto případě nabízí 228 kW/310 koní a 400 N.m točivého momentu. Zapracovalo se ale nejen na výkonu, ale především na hmotnosti, která se snížila o masivních 300 kilogramů. Výsledná váha 1111 kg tak zní opravdu skvěle. Díky tomu zvládne TT ultra quattro z rychlit z 0 na 100 km/h za 4,2 sekund a rozjede se na 280 km/h.

Snížení hmotnosti má na svědomí použití lehkých kompozitních materiálů, jako je například hořčík, ze kterého je podlaha, nebo takzvané CFRP, tedy plasty vyztužené uhlíkovými vlákny, které si našly místo na zadní části vozu, B sloupcích, střeše nebo středovém tunelu. Karoserie se od standardního TT-S především použitím rozměrného zadního křídla, které je vyrobeno z karbonu. V interiéru si své místo našly sedačky z většího R8 GT, díky kterým klesla hmotnost o dalších 22 kg. Mnohem lehčí jsou i nová kola, a to o celých 20 kilogramů. Další kila dolů mají na svědomí přední keramické brzdové kotouče se třmeny z hliníku nebo titanový výfukový systém.

U Audi však nezacházeli až do úplných extrémů, proto si koncept stále zachovává klimatizaci, elektricky ovládaná okna nebo elektromechanickou parkovací brzdu. Kvůli aerodynamice a hmotnosti zde ale nenajdeme vnější zpětná zrcátka, jejichž roli zastoupily kamery.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: