Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dacia Duster, jak ji neznáte: plná luxusu

News

24.04.2013

Vozy značky Dacia nepatří zrovna mezi časté objekty tuningu. Nicméně indická firma DC Design udělala z této rumunské Popelky luxusní princezničku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Znovuzrozená Dacia se přesně trefila do vkusu zákazníků posledních let. Na trhu totiž chyběla značka, která by nabídla jednoduchá a především levná auta i zákazníkům z vyspělejších trhů jako je například Česká republika nebo Velká Británie, kde se rumunské vozy s úspěchem prodávají také. Jedním z hlavních taháků modelové nabídky je také SUV Duster, které je k dispozici také s pohonem všech kol. Teď si tuto automobilovou Popelku vzali do parády indičtí tuneři z DC Design, který ji přetvořili v překvapivě pohledný a luxusní automobil.

Změn se dočkal nejen interiér, ale také exteriér, který dostal výrazně pozměněnou příď s unikátním provedením hlavních LED světlometů. Nová jsou i litá kola, které si společnost sama navrhla. Záď a bok zůstaly bez úpravy. Uvnitř na nás ale čekají nejzásadnější změny. Vzhledem k co nejnižší ceně nemůžeme v případě Dacií počítat s pečlivým provedením nebo, nedej bože, měkčenými plasty nebo hodnotně působící materiály. U upraveného kusu se ale kabina změnila k nepoznání. Místo látkového čalouněná zde vládne kůže a semiš, na palubní desce a dveřích najdeme umělé dřevo, cestující vzadu si zas mohou užívat dvou od sebe oddělených sedadel s šesti možnostmi nastavení a s velkou obrazovkou, přičemž levá strana může být proměněna v pohodlnou postel.

Pokud se vám zdá, že cena podobné úpravy několikanásobně převyšuje pořizovací cenu Dusteru, mýlíte se. Pánové z DC Design chtějí za tuto úpravu pouhých 5000 eur, tedy něco kolem 130 000 Kč. To není špatné, co myslíte?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: