Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Elektrické Volvo C30 Electric se nabije už za hodinu a půl

News

24.04.2013

Jedním z největších problémů elektromobilů je délka nabíjení jejich akumulátorů. Volvo C30 Electric však zvládne nabití baterií už za hodinu a půl.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Elektrické automobily byl ještě prezentovány jako budoucnost automobilového průmylu. Dnes nicméně přichází celkem razantní vystřízlivění. Cena, omezený dojezd a doba potřebná k nabití akumulátorů elektromobily stále výrazně znevýhodňuje v očích zákazníků, tudíž některé automobilky přistupují spíše k pronájmu než k prodeji. Jednou z nich je i Volvo, které v létě tohoto roku nabídne zákazníkům pronájem modelu C30 Electric.

Modernizovaná verze nejmenšího Volva je vybavena novým elektromotorem Siemens o výkonu 89 kW/121 koní a točivém momentu 250 N.m, díky kterým zrychlí elektrické Volvo z 0 na 100 km/h za slušných 10,7 sekund a dosáhne maximální rychlosti 125 km/h, což z něj dělá automobil určený především do města i okolí. Tomu odpovídá i předpokládaný dojezd 120–150 km na jedno nabití. To však díky přítomné rychlonabíječce s třífázovým napájením o napětí 400 V nezabere více než hodinu a půl, což je rapidní rozdíl oproti standardním 8 a 10 hodinám. Navíc pokud bude zákazník potřebovat ujet pouze 20 km, bude mu stačit pouhých 10 minut v zásuvce.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: