Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Panamera: plug-in hybrid a prodloužená verze

News

22.04.2013

V Šangahji se představila omlazená verze druhého nejprodávanějšího modelu Porsche s názvem Panamera. Vůz kombinující prvky sedanu a liftbacku vyráží do světa také jako plug-in hybrid. Speciálně pro čínské zákazníky je pak připravena verze Executive s prodlouženým rozvorem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čína představuje pro Panameru zásadní trh, vždyť zhruba třetina produkce tohoto modelu míří právě sem, a to i přes to, že díky dovozním clům se cena Panamery pohybuje řádově o desítky procent výš, než je tomu v Evropě. Číňané si na luxus prostě potrpí. Další věc, na kterou si potrpí, jsou vozy s prodlouženým rozvorem. V říši středu je totiž více než obvyklé, že majetnější lidé si dopřávají komfortu zadních sedadel a řízení nechávají na osobních řidičích. Tato verze s přidanými 15 centimentry bude k dispozici výhradně pro verze 4S a Turbo, obě s pohonem všech kol. Příští rok pak dorazí také verze Turbo S Executive.

Kromě verze Executive s delším rozvorem se představila také nová verze Panamera S E-hybrid kombinující vidlicový šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 235 kW/320 koní a elektromotor s výkonem 70 kW/95 koní. Výsledný výkon pak činí 306 kW/416 koní, díky čemuž zrychlí hybridní Panamera z 0 na 100 km/h za 5,5 sekund a dosáhne maximální rychlosti 270 km/h. Čistě na elektřinu pak hybridní Porsche dosáhne rychlosti až 133 km/h a ujede až 36 km. Kombinovaná spotřeba se podle automobilky pohybuje na hodnotě 3,1 litru na 100 km.

Další novinkou je nahrazení původního atmosférického osmiválce 4.8 již zmiňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru. V8 tak zůstává vyhrazena pouze pro vrcholné verze. Začátkem příštího roku se dočkáme také nového turbodieselu o výkonu 220 kW/300 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: