Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Maserati Ghibli dostalo turbodiesel s výkonem 275 koní

News

21.04.2013

Pokud chcete prodávat v Evropě, musíte mít diesel. Maserati v rámci navýšení prodejů implementovalo do některého ze svých modelů první turbodiesel ve své historii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nově představený sedan Ghibli bude tím modelem, který ponese označení první vznětové Maserati v historii. Automobilka v rámci navýšení prodejů na 50 000 vozů ročně chystá hned několik novinek. Kromě Ghibli se začátkem roku představila také nová generace vlajkové lodi Quattroporte, která bude druhým vozem, pod jehož kapotu se turbodiesel také nastěhuje. Jedná se o třílitrový šestiválec o výkonu 202 kW/275 koní a točivém momentu 600 N.m. Díky těmto parametrům zrychlí Maserati Ghibli z 0 na 100 km/h za 6,3 sekund, a to vše při kombinované spotřebě 6 litrů.

Kromě dieselu najdeme v nabídce tohoto modelu také přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 243 kW/330 koní a točivým momentem 500 N.m. V případě verze Ghibli S bude tento motor naladěn na výkon 301 kW/410 koní a 550 N.m. Akcelerace z klidu na 100 km/h proběhne za rovných 5 sekund, slabší varianta bude potřebovat 5,6 sekund. Maximální rychlost Ghibli S bude 285 km/h.

Maserati Ghibli bude mít standardně poháněnou zadní nápravu, čtyřkolka bude ale také, a to ve verzi Q4, která bude prodávána výhradně v Evropě, kde je o vozy s pohonem všech kol silná poptávka. O přenos výkonu se postará známý osmistupňový automat od ZF, který najdeme i v BMW řady 5, které bude hlavním konkurentem sedanu Ghibli.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: