Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar uvažuje o 600koňovém F-Type

News

19.04.2013

Nový roadster v nabídce Jaguaru F-Type by mohl dostat ostrou verzi s výkonem přes 600 koní, čímž by se stal nejsilnějším Jaguarem současnosti.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jaguru se pod křídly koncernu Tata Motors velmi daří. Po představení nového roadsteru F-Type, který bude brzy následovat také verze kupé, můžeme očekávat naprostý vrchol nabídky celé značky. Jaguar totiž uvažuje o více než 600koňové verzi tohoto modelu. O takto masivní výkon by se postala kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru, který již nyní v nabídce Jaguaru a spřízněného Land Roveru figuruje v několika výkonových verzí.

Jaguar tak chce využít zkušeností ze svých dosavadních ostrých modelů XFR-S a také limitované edice XKR-S GT, která vznikne pouze v několika desítkách exemplářů. První zprávy hovoří o tom, že pokud projekt dostane zelenou, uvidíme sériovou verzi nejsilnějšího F-Type minimálně za 3 roky. Nicméně již začátkem června tohoto roku bychom se mohli dočkat konceptu ostrého F-Type, jenž by si svou premiéru odbyl na legendárním Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde se mimo jiné představí také nová Škoda Octavia RS.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: