Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Gallardo dostane na rozloučenou manuál a pohon zadních kol

News

18.04.2013

Lamborghini Gallardo má před sebou posledních několik měsíců života. Jako dárek na rozloučenou uvede automobilka verzi s manuální převodovkou a pohonem zadních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nástupce úspěšného Gallarda jsme čekali již minulý rok v Paříži, kde se však představila pouze modernizovaná verze. Nicméně model jako takový to má už za pár a proto dostane ke konci svého produkčního života hardcore verzi s manuální převodovkou a pohonem pouze zadních kol. To je to Gallardo, na které jsme celou dobu čekali!

Díky těmto a dalším úpravám zhubne Gallardo hezkých pár desítek, možná i stovek kilogramů, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech. I zhruba po 10 letech výroby tak bude mít malé Lamborghini co nabídnout, zvlášť když konkurence je v současnosti tak nabitá. Nástupce se představí ještě koncem tohoto roku a jeho design se ponese v duchu současného směru značky. Již dříve zdroje z Lamborghini potvrdily, že si jejich modely stále zachovají atmosférické plnění. Přeplňování se naopak nevyhne hlavní rival Ferrari, které již nyní testuje turbodmychadlem přeplňovaný osmiválec, který nasadí do modelu California.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: