Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen CrossBlue Coupé: stylové hybridní SUV

News

18.04.2013

Do Šanghaje si Volkswagen mimo jiné připravil novou studii s názvem CrossBlue Coupé. Jedná se o variaci na koncept CrossBlue, který znázorňuje nové sedmimístné SUV, z něhož vzejde i nová velká Škoda.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že crossovery a SUV jsou jednou z mála kategorií, která roste, jsme se přesvědčili už dávno. Proto v poslední době vídáme tolik novinek právě tohoto typu. Jednou z nich je i Volkswagen CrossBlue Coupé, jenž se představí již za několik dní na autosalonu v Šanghaji. Právě Čína je jedním z trhů, který i přes masivní prodeje stále vykazuje růst. VW si pro tuto událost připravil stylovou variaci na velké a levné SUV, ze kterého by měla vzejít i velká Škoda, která by se mohla pyšnit názvem Snowman.

CrossBlue Coupé vsadilo na stylovější look zahrnující například úzkou přední masku spojující přední světlomety s technologií LED nebo menší míru prosklení, díky které působí vůz z boku sportovním dojmem. Zadní části pak dominují dvě koncovky výfuku a masivní střešní spoiler. V interiéru najdeme přístrojový štít tvořený barevným displejem.

K pohonu konceptu slouží přeplňovaný vidlicový šestiválec, který spolupracuje se dvěma elektromotory. Kombinovaný výkon pohonné soustavy je velmi slušných 309 kW/420 koní, díky čemuž zrychlí CrossBlue Coupé z 0 na 100 km/h za 5,9 sekund. Díky přítomnosti elektromotorů je možné ujet čistě na elektrickou energii 33 km, kombinovaná spotřeba pak dosahuje rovných 3 litrů na 100 km.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: