Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Elektrické BMW i3 půjde do prodeje již v červenci

News

18.04.2013

První elektrické BMW i3 se dostane na trh již za dva a půl měsíce. Základní cena má přesáhnout hranici jednoho milionu korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O elektrických BMW už nějaký ten rok víme. Na trh se kromě městského i3 dostane tak sportovně zaměřené BMW i8 kombinující elektromotor a přeplňovaný tříválec o objemu 1,5 litru s celkovým výkonem přes 300 koní. Menší z vozů si budeme moci koupit již za několik měsíců, jeho prodeje totiž startují tento červenec. K dispozici bude plně elektrická verze, jejíž cena se má pohybovat okolo 35 000 liber (v přepočtu 1 060 000 Kč), verze s tzv. range-extenderem, tedy klasickým spalovacím motorem, který ale nebude přímo sloužit k pohonu vozu, ale bude nabíjet akumulátory, bude stát 38 000 liber (cca 1 150 000 Kč). V tomto případě se bude jednat o dvouválec o obsahu 650 cm3 původně určený do motoycklů BMW.

BMW tak na rozdíl od svých přímých či nepřímých konkurentů v podobě Nissanu Leaf nebo Opelu Ampera dražší, což je způsobeno nejen samotnou příslušností ke značce s modro-bílou vrtulí ve znaku, ale také kvůli použití dražších kompozitních materiálů včetně plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CRFP) nebo použitím horčíku.

Sportovní BMW i8 s konfugurací 2+2 pak má stát zhruba okolo 3 000 000 Kč a výkony konkurovat především Porsche 911.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: