Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ostré Volvo S60 Polestar míří do výroby

News

18.04.2013

Volvo se konečně odhodlalo a poslalo do výroby ostrou verzi některého ze svých modelů. Sedan S60 s přídomkem Polestar vyjede s výkonem 350 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když se minulý rok představilo koncept Volvo S60 Polestar s přeplňovaným šestiválcem o výkonu přes 500 koní, dávalo to všem fanouškům značky naději, že tento vůz co nevidět spatří i v běžném provozu. Pozitivní zprávy ale nepřicházely. Snad až doteď. Volvo totiž potvrdilo, že S60 Polestar se do výroby skutečně dostane, ale s mnohem nižším výkonem. Oproti předchozím 374 kW/508 koním ale vyjede „pouze“ s výkonem 257 kW/350 koní, což je o 32 kW/46 koní více, než kolik má standardní Volvo S60 T6. U Volva ale sází především na točivý moment přes 500 N.m, který je vyšší než například u posledního BMW M3 s atmosférickým osmiválcem, jehož čekají poslední měsíce v prodeji.

Kromě motory uzná úprav také podvozek, který dostane o 80% tužší pružiny nebo nastavitelné tlumiče Öhlins. V motorovém prostoru si pak našla místo karbonová rozpěra. Kola o velikosti 19 palců obují pneumatiky Michelin Pilot Super Sport o rozměru 235/40. Za nimi se pak budou skrývat brzdové kotouče o průměru 336 mm vpředu a 302 mm vzadu.

Veškeré úpravy včerně přeprogramovaného softwaru šestistupňové automatické převodovky mají zajistit akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,9 sekund. Maximální rychlost.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: