Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Příští Jaguar XJ vyjede se dvěma karoseriemi

News

17.04.2013

Vlajková loď britského Jaguaru dostane v příští generaci jednu karosářskou verzi navíc. Kromě ní se představí také plug-in hybrid s přeplňovaným čtyřválcem

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1.  XJ pojede na elektřinu

Čínský trh je mocný, v dnešní ekonomicky nestabilní době to platí dvojnásob. Další značkou, která uzpůsobí své modely tamnímu trhu, bude Jaguar. Nová generace luxusního sedanu XJ velmi pravděpodobně dostane také druhou, prostornější verzi. Právě čínští zákazníci jsou pověstní tím, že si na luxus a pohodlí velmi potrpí. Proto tolik automobilek nabízí své vozy také ve verzi s prodlouženým rozvorem. V Číně je totiž naprosto běžné, že majetnější lidé mívají svého osobního řidiče a většinu času tak tráví na zadních sedadlech.

Tomuto požadavku se hodlá přizpůsobit i Jaguar, která kromě XJ s prodlouženým rozvorem nabídne také zcela novou karosářskou verzi, která má zajistit více místa pro cestující vzadu. Velmi pravděpodobně se bude jednat o jakýsi Shooting Brake, respektive o vůz bez svažující se střechy.

 XJ pojede na elektřinu

Kromě této informace prosákly na veřejnost také zvěsti o plug-in hybridu, který by nemusel být záležitostí pouze vlajkové lodi. Základem má být přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru, který doplní elektromotor o výkonu 69 kW/94 koní. Kombinovaný výkon celé soustavy se má pohybovat okolo 246 kW/334 koní, díky kterým zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 sekund a zastaví se az díky omezovači na 250 km/h. To vše při spotřebě 3,2 litru na 100 km. Díky akumulátorům bude možné ujet čistě na elektrický proud až 40 km.

Zatím není jasné, zda se bude druhá verze nového XJ, které se ukáže někdy v roce 2016, bude prodávat i mimo Čínu. Nicméně to není úplně vyloučeno.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: