Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept Mercedes-Benz GLA odhalen

News

17.04.2013

V Šanghaji se v rámci autosalonu představí studie nového kompaktního SUV od Mercedesu. Sériová verze pak bude technicky vycházet ze třídy A a sedanu CLA.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čínský trh získává rok za rokem větší váhu. O tom svědčí i nadcházející šanghajský autosalon, kam světové automobilky přivážejí své největší novinky. Jednou z nich je například Mercedes-Benz GLA, respektive koncept sériového vozu, který se odhalí pravděpodobně na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Tenchnicky bude toto kompaktní SUV vycházet z úspěšné třídy A, respektive sedanu CLA. Tomu odpovídá také vzhled GLA, který Áčko velmi připomíná. Koncept crossoveru měří 4,38 metru, na šířku má 1,97 metru, je 1,57 metru vysoký a pyšní se rozvorem 2,69 metru. Pod kapotou najdeme známý přeplňovaný dvoulitr o výkonu 155 kW/211 koní, který najdeme ve verzích A 250 a CLA 250. Sedmistupňová dvouspojková převodovka 7G-DCT posílá výkon na všechna čtyři kola. U sériového modelu se počítá i s pohonem pouze předních kol.

Kromě klasických zážehových a vznětových verzí se spekuluje také o ostré verzi GLA 45 AMG s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který svými 260 kW/360 koňmi nejsilnějším sériově vyráběným čtyřválcem na světě. O jeho nasazení pravděpodobně rozhodně úspěch verzí třídy A a CLA, nicméně můžeme očekávat, že i GLA dostane verzi od  specialistů z AMG.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: