Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel chystá motorovou ofenzivu

News

17.04.2013

Německý výrobce automobilů chystá v příštích třech letech nahradit až 80 procent současných pohonných jednotek. Prvními vlaštovkami je nový turbodiesel 1.6 DCTi a zážehový 1.6 SIDI.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Motory Opel v současné době nepatří mezi technologickou špičku. Problémem u zážehových jednotek je především absence přímého vstřiku, která by u přeplňovaných jednotek dokázala srazit na hodnoty, které se alespoň blíží papírové spotřebě. Ani mezi vznětovými motory není Opel na špičce, přitom právě diesely tvoří zásadní podíl na prodejích prakticky všech mainstreamových značek v Evropě.

Proto se v Opelu, respektive mateřském General Motors, rozhodli, že do roku 2016 nahradí až 80 procent současných motorů. První nové jednotky už na trh přišly, jedná se o zážehový 1.6 SIDI, jehož výkon se pohybuje od 125 kW/170 koní až 147 kW/200 koní. Vznětový 1.6 CDTi si odbyl svou premiéru v MPV Zafira Tourer, kde je naladěn na 100 kW/136 koní.

Kromě nových motorů se můžeme dočkat také upravených nebo kompletně nových převodovek. Jednou z nich bude například osmistupňový automatizovaný manuál, který uvidíme ve stylovém Opelu Adam. Ve vývoji je také dvouspojkový automat, tedy převodovka, kterou většina ostatních konkurentů už nějakou dobu nabízí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: