Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW vytvořilo pro čínský trh novou značku Zinoro

News

16.04.2013

Mnichovská automobilka a její čínský partner Brilliance vytvořili speciálně pro tamní trh novou značku Zinoro. Ta bude vyrábět výhradně elektromobily.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Čínský trh má obrovský potenciál. O tom ví snad každá automobilka, která k tomuto trhu vzhlíží v dnešní ekonomicky nestabilní době ještě víc než kdy jindy. BMW je jednou z těch značek, která v Číně slaví velké úspěchy. Je poznat, že tamní zákazníci si potrpí na premiová auta. Kromě nich teď nabídne BMW také samostatnou značku s názvem Zinoro, která bude produkovat výhradně elektromobily.

Prvním z nich má být vůz na základech současného provedení malého SUV X1. Vozy Zinoro budou mít status samostatné značky a nebudou se prodávat společně s vozy BMW. Kromě elektromobilů Zinoro uvede BMW  na světové trhy také řadu hybridů (mini i3 a sportovní vůz i8). Na rozdíl od svých čínských vzdálených bratranců se hybridy a elektromobily od BMW budou pohybovat v úplně jiné cenové hladině.

BMW a čínský partner Brilliance nejsou prvními značkami, které uvedou na čínský trh novou automobilku. Speciálně pro Čínu vznikla například značka Denza (na starosti ji mají Mercedes a BYD) nebo Venucia, za kterou stojí Nissan a Dongfeng.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: