Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Laguna prodělal menší facelift

News

15.04.2013

Francouzský zástupce střední třídy podstoupil menší modernizaci zahrnující nejen úpravy vzhledu, ale také zavedení multimediálního systému R-Link

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Renault zažívá v posledních letech poněkud schizofrenní období. Na jedné straně slaví překvapivý úspěch s Dacií, daří se také novému Cliu, které po stránce jízdních vlastností patří k tomu nejlepšímu v segmentu B. Na druhé straně ale najdeme prodejní propadáky typu Koleos nebo současné generace Laguny, která se například z Velké Británie musela úplně stáhnout kvůli neuspokojivým prodejům.

Nicméně tento avantgardní zástupce střední třídy ještě neřekl poslední slovo, což dokazuje například aktuální facelift. Změny na první pohled nepozná ani znalec Renaultů, nicméně exteriér dostal nový předek s LED denním svícením nebo nová 16palcová kola. V interiéru je největší změnou multimediální systém R-Link, který najdeme například ve čtvrté generaci Clia nebo crossoveru Captur, který se na náš trh dostane co nevidět.

Relativně velké změny se ale udály po technické stránce. Po vzoru dalších modelů se do nabídky dostala dvouspojková automatická převodovka EDC se šesti stupni (najdeme ji například v Cliu R.S.). Změn se dočkal také systém 4Control, který umožňuje natáčení zadních kol proti směru jízdy, což pozitivně ovlivňuje jízdní vlastnosti.

Do prodeje se modernizovaná Laguna a Laguna Grandtour dostane během několika týdnů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: