Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Sága pokračuje: Veyron SS je přece jen nejrychlejší

News

15.04.2013

Rychlostní rekord mezi sériovými automobily zažil velmi hektický víkend. Nejdříve o něj Bugatti přišlo, nyní jej má ale zase zpátky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Před několika dny jsme vás informovali, že Bugatti oficiálně přišlo o rekord mezi nejrychlejšími sériovými vozy. Námitka mířila především na omezovač rychlosti, který nepustil drtivou většinu Veyronů SS přes 415 km/h, což mělo být dostatečným důvodem, proč jméno Bugatti vymazat z tabulek Guinessovy knihy rekordů. A tak se i stalo.

Nicméně o pár dní později je zase vše jinak. Zástupci Guinessu uznali, že provedené úpravy, tedy dodatečná instalace omezovače rychlosti, není tak závažnou změnou, která by ovlivnila technickou nebo estetickou stránku vozu do té míry, aby se dala považovat za nepovolenou úpravu. Výsledná rychlost 430,98 km/h zprůměrovaná ze dvou pokusů je tak oficiálně opět nejvyšší rychlostí, jakou dokázalo sériové auto pokořit.

Bugatti nicméně nezahálelo a vypustilo do světa novou edici svého modelu Grand Sport, tedy otevřenou verzi Veyronu. Oficiální název zní Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC, tedy World Record Car, jehož se vyrobí pouze 8 kusů, přičemž každý z nich bude stát více než 2,3 milionu eur (cca 60 000 000 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: