Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi představilo koncept kompaktního globálního sedanu

News

15.04.2013

Ještě před zahájením šanghajského autosalonu se dostaly na veřejnost první snímky a informace ohledně konceptu G4, který zobrazuje budoucí kompaktní sedan, který uvidíme možná i u nás.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že je Evropa, co se týče automobilů, velmi specifická, už dávno všichni víme. Zatímco u nás vedou hatchbacky, liftbacky a kombi, jinde ve světě jsou nejpopulárnější vozy s tříprostorovou karoseriíí. Jeden takový představilo i Mitsubishi. Jedná se o předobraz kompaktního sedanu, který bude určen pro globální trh. Dá se tedy očekávat, že jej budeme moci spatřit i u nás. Primárně ale bude určen pro asijské trhy, pravděpodobně i Rusko nebo USA.

Hmotnost Mitsubishi Concept G4 se pohybuje na velmi nízké hodnotě díky masivnímu použití vysokopevnostní oceli, která má vozu zajistit kromě nízké spotřeby také slušné jízdní vlastnosti. O pohon se v případě tohoto konceptu postará kompaktní motor 1.2 MIVEC, který je spojen s bezestupňovou automatickou převodovkou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: