Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce zvažuje výrobu crossoveru s pohonem 4x4

News

12.04.2013

Britská automobilka Rolls-Royce představila před několika týdny nové kupé s názvem Wraith. V nejbližší budoucnosti nás čeká také otevřená verze tohoto modelu. Kromě ní se možná představí také crossover s pohonem všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na ženevském autosalonu ukázal Rolls-Royce sériovou verzi kupé Wraith, nejvýkonnější produkční model značky v celé její historii. Předpokládá se, že nedlouho poté ji bude následovat také otevřený model. Oba dva vozy použijí techniku nejmenšího Rolls-Roycu současnosti modelu Ghost. Slovo „nejmenjší“ berte hodně s rezevnou, stále se jedná o vůz s délkou výrazně přes 5 metrů.

K pohonu Rolls-Roycu Wraith slouží dvakrát přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který produkuje masivních 465 kW/632 koní a 799 N.m, což jsou hodnoty pohybující se v teritoriu těch nejvýkonějších supersportů. V případě vozů Rolls-Royce ale nejde o rychlost, nýbrž o komfort a luxus, v těchto disciplínách tyto vozy ční nad ostatními. Na stejnou notu vsadí i model se stahovací plátěnou střechou, který bude více jachtou na čtyřech kolech, než sportovcem snažícím se o rychlostní rekord. Sériovou verzi bychom měli spatřit už za dva roky, pokud půjde vše podle plánu.

To ale nemá být jediná novinka v nabídce tohoto tradičního britského výrobce. Ve stádiu zvažování se nyní nacházejí dva projekty. Respektive tedy jeden projekt, který má prozatím dvě varianty. Ta první počítá s crossoverem postaveným na základech budoucí generace BMW X5. Druhou variantou je prý jakýsi liftback ve stylu BMW 3 Gran Turismo/5 Gran Turismo, který by použil techniku BMW řady 7. U obou projektů se počítá i s použitím systému pohonu všech kol.

Rozhodnuto má být již v řádu několika měsíců, jelikož výroba má být naplánována již na rok 2016. Za nás doufáme, že se jedná pouze o nepotvrzené spekulace. Ať už crossover, nebo liftback, ani jeden z těchto projektů není hoden jména Rolls- Royce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: