Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Seat Leon Cupra R dostane 265 koní

News

11.04.2013

Nejostřejší Leon v nabídce dostane přeplňovaný dvoulitr TSI o výkonu 195 kW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

S novým Leonem přichází Seat s érou, která by jej konečně měla dostat do černých čísel. Však samotné zdroje zevnitř španělské automobilky naznačují, že současné prodeje je nutné přinejmenším zdvojnásobit (ze 320 tisíc na 640 tisíc vozů ročně), aby Seat zůstal naživu, přece jen taková Škoda, která nabízí typově i cenově velmi podobné vozy má prodeje zhruba třikrát vyšší.

Nový Leon má nicméně celkem slušně našlápnuto. Je postaven na modulární platformě MQB a i když se musel smířit s jistými ústupky, jako je například zadní náprava s torzní příčkou pro modely s výkonem 110 kW včetně, svým designem a nízkou cenou rozhodně má co nabídnout. Navíc se můžeme těšit na sportovně laděný třídveřový hatchback Leon SC, který doplní praktičtější Leon ST, tedy kombi, které by mělo tvořit podstatnou část prodejů.

Vrcholem nabídky španělského hatchbacku se stane verze Cupra R, která dostane přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 195 kw/265 koní. Dostane se tak na úroveň dnešní verze Renaultu Mégane R.S. 265 nebo na dohled Opelu Astra OPC, jehož překvapivé jízdní vlastnosti, výkon 280 koní a příznivá cena jsou velmi silnými argumenty pro jeho koupi. Seat Leon Cupra R zvládne díky potentnímu motoru zrychlení z 0 na 100 km/h za zhruba 6 sekund, přičemž maximální rychlost bude omezena na 250 km/h. Kromě vysokého výkonu můžeme očekávat také LED světlomety a v porovnání s konkurencí i velmi zajímavou cenu. Na trh se nejostřejší Leon dostane někdy příští rok. Hádáme, že kromě třídveřové verze bude k dispozici také jako pětidveřový hatchback.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: