Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Byl Focus nejprodávanějším vozem? Podle Toyoty ne!

News

11.04.2013

Podle agentury Polk byl neprodávanějším osobním vozem za minulý rok Ford Focus. Toyota má však jiný názor. Nejvíce se prý prodalo Coroll. Kdo má pravdu?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Včera jsme vám přinesli článek o tom, že třetí generace Fordu Focus se může pyšnit titulem Nejprodávanější osobní automobil za rok 2012. Včera však přišla konkurenční Toyota s tvrzením, že vše je vlastně jinak. Podle jejich údajů se minulý rok prodalo nejvíce vozů řady Corolla, která se v různých podobách prodává prakticky po celém světě. U nás ji najdeme v nabídce tuzemského zastoupení také.

První údaje ukazující na úspěch Fordu říkaly, že Focusů se celosvětově prodalo přesně 1 024 410 kusů, zatímco Toyotu Corollu si odvezlo 872 744 šťastných majitelů. Podle japonské automobilky jsou však čísla mnohem vyšší, a to o celých 250 000 vozů. Celkových 1,16 milionu prodaných vozů tak staví Corollu suverénně na první místo. Podle prodejního analytika Fordu US Ericha Merkleho však pro Focus hovoří to, že celkové číslo nebylo oznámeno samotnou automobilkou, ale takzvanou třetí stranou.

Na první pohled se může zdát, že podobné spory patří spíše do kategorie žabomyších válek. Nicméně v automobilovém průmyslu, kde panuje velmi tvrdá konkurence, jsou podobné tituly (Nejprodávanější vůz, Největší výrobce automobilů atd.) velmi prestižní záležitostí. Nechme se tedy představit, která že to automobilka má vlastně nejprodávanější (a tudíž i nejoblíbenější) vůz světa, třeba to bude nakonec úplně někdo jiný.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: