Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bugatti Veyron je nejrychlejší roadster

News

11.04.2013

Je to jen pár dní, co Bugatti přišlo o titul nejrychlejšího sériového vozu na světě. Nyní se pyšní alespoň tím, že má nejrychlejší otevřený vůz ze všech.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V neděli jsme vám přinesli článek o tom, že Bugatti přišlo o titul nejrychlejšího produkčního vozu. Model Veyron SuperSport sice atakoval hranici 430 km/h, nicméně 25 ze 30 vozů, které se dostaly k zákazníkům, měly omezovač nastavený na 415 km/h. Z tohoto důvodu nelze považovat rekordní Veyron SS za produkční vůz, tudíž titul nejrychlejšího z nejrychlejších připadne pravděpodobně Venomu GT.

Nicméně u Bugatti nebyli smutní příliš dlouho. Jejich model Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse je totiž nejrychlejším otevřeným vozem na světě. Maximální rychlost tohoto Bugatti činí celých 409 km/h, čímž překonává i původní Veyron, který dosáhl „pouze“ na 407 km/h. Právě tento rekord nyní oslavuje speciální edice WRC, neboli World Record Car, kterých se vyrobí pouze 8 kusů. Cena každého z nich bude zhruba 2,4 milionu eur (cca 60 000 000 Kč). I přes astronomickou cenovku nepochybujeme, že všech osm kousků již má svého majitele.

Preméra Bugatti Veyron WRC proběhne příští týden na autosalonu v Šanghaji. Mimochodem jen tak pro zajímavost. Například v Číně tvoří clo pro podobně luxusní automobily 150-300 procent hodnoty vozu. Pokud by se mezi zákazníky tedy našel nějaký čínský zájemce, zaplatí za rekordní Veyron klidně i 240 000 000 korun!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: