Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

INFOGRAFIKA: Bezpečnost v českých městech

News

11.04.2013

Podle průzkumu České pojišťovny jsou nejbezpečnějším krajským městem Karlovy Vary, pořadí okresních měst ovládl Hodonín.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Česká pojišťovna již od roku 2004 monitoruje bezpečnost na silnicích 13 krajských a 59 okresních měst. Nejbezpečnější silnice mají za loňský rok z pohledu krajských metropolí Karlovy Vary, které si kromě celkového vítězství připsaly i pomyslný titul skokana roku. Výrazně si polepšil také Zlín, který z předposledního míst v roce 2011 povyskočil až na 6. místo, nebo Ústí nad Labem, které před dvěma lety skončilo poslední (v minulém roce 8. místo). Sestup naopak zaznamenala Plzeň, a to celkem dost výrazný. Premiant z let 2010 (2. místo) a 2011 (dokonce 1. místo) obsadil za loňský rok až předposlední, tedy dvanáctou příčku. Podobně neslavně si vedla i Jihlava, která se oproti roku 2011 propadla ze třetího místa na desátou příčku. Posledním místem v loňském roce se „pyšní“ České Budějovice.

Celkově zemřelo na silnicích v krajských městech 72 osob a 582 jich bylo těžce zraněno. Nejvíce obětí si připsala Praha (26) a Ostrava (18).

Mezi okresními městy kraluje Hodonín

Česká pojišťovna monitoruje a vyhodnocuje také situaci na silnicích v 59 okresních městech. Rok 2012 byl prozatím nejhorší za poslední 3 roky. Nejlépe si vedl Hodonín, který o rok dříve obsadil 28. místo. Na druhé příčce skončila Chrudim, která tak poskočila o 45 míst dopředu. Třetí příčka patří Berounu (v roce 2011 mu patřila 8. příčka). Celkem stabilní pozici si zachovává Tachov na pátém místě, když o rok dříve skončil na děleném 1.-3. místě.

Nedařilo se naopak Benešovu, který se z čela žebříčku poroučel na 41. místo. Na samém chvostu pak skončil Náchod, který se na posledních příčkách objevil i v roce 2011.

Více informací naleznete v galerii v přehledné infografice.

Seznam kapitol

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: