Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Focus se stal nejprodávanějším vozem světa

News

10.04.2013

Současná třetí generace Fordu Focus se pyšní titul nejprodávanějšího vozu za rok 2012. Celosvětově se Focusů prodalo přes milion kusů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Třetí generace Fordu Focus je vskutku globální vůz, který se prodává vcelku nezměněné podobě prakticky po celém světě. I když u nás je méně populární než jeho předchůdce, ve světě se drží úhlavní nepřítel Volkswagenu Golf skvěle. To dokazují i prodejní výsledky za loňský rok, podle kterých si našlo nového majitele na 1 020 410 vozů s modrým oválem ve znaku. Největší zásluhu na tomto čísle mají dva největší světové trhy, a to Spojené státy, kde poptávka po Focusech vzrostla o 40 %, a Čína, kde byl růst dokonce 51 %.

Skvěle se dařilo také menší Fiestě, která si koncem loňského roku prošla menší modernizací, která se kromě vzhledu dotkla také techniky. Pod kapotu Fordu Fiesta tak zavítal cenami ověnčený přeplňovaný tříválec 1.0 EcoBoost nebo nový vznětový 1.5 TDCi. Zástupce segmentu B od Fordu se na celém světě prodalo 723 130 kusů, čímž si vydobyla první místo ve své třídě. Excelovaly také Fordy série F, tedy pick-upy, které jsou nesmírně populární zejména v USA, kde model F-150 již dlouhé roky drží titul nejprodávanějšího vozu. Celkově se těchto užitkových Fordů prodalo 785 630 vozů.

Tato čísla poněkud nekorespondují se situací Fordu v Evropě, kde se mu poslední době příliš nedaří. Kvůli nedostatečné vytíženosti továren je nucena evropská část Fordu uzavírat některá výrobní zařízení, například to v belgickém Genku. Kvůli horším hospodářským výsledkům se také odkládá premiéra nové generace Mondea, která se sice pod názvem Fusion již v USA prodává, nicméně evropští zákazníci si budou muset ještě počkat, a to minimálně do příštího roku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: