Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche ještě letos představí plochý přeplňovaný čtyřválec

News

09.04.2013

Německá automobilka Porsche představí ještě tento rok nový čtyřválcový boxer určený pro modely Boxster a Cayman. Motor o objemu 2,5 litru nabídne 355 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V posledních letech jsme si u Porsche zvykli, že nejmenším motorem v nabídce je šestiválec. Nicméně doba není velkým motorům moc nakloněná, proto se i automobilka z Zuffenhausenu odhodlá k použití menšího motoru, a to konkrétně čtyřválce, který nasadí do dvojice modelů Boxster/Cayman. Technicky bude tento motor vycházet z atmosférického šestiválcového boxeru o objemu 3,8 litru, který najdeme v modelu 911 Carrera S, kde dává výkon 294 kW/400 koní. Menší čtyřválec 2.5 pak dostane kromě přímého vstřiku také turbodmychadlo a systém VarioCam Plus.

Výkon nového čtyřválce by se měl pohybovat okolo 261 kW, tedy 355 koní, točivý moment dosáhne hodnoty 487 N.m. Po stránce výkonu se tak dostane na dohled prozatím nejsilnějšímu sériovému čtyřválce v Mercedesu A 45 AMG/CLA 45 AMG, točivým momentem jej dokonce překoná. Na rozdíl od ostatních přeplňovaných motorů bude možné plochý čtyřválec vytáčet až k hranici 4500 min-1. Nejmenší pohonná jednotka v nabídce Porsche by pak měla být spojena s dvouspojkovou automatickou převodovkou PDK  se sedmi stupni, o použití šestistupňového manuálu zatím není rozhodnuto.

Premiéra nového čtyřválce proběhne pravděpodobně na letošním podzimním autosalonu ve Frankfurtu. V roce 2015 by se pak měla představit také atmosférická verze tohoto motoru, která by měla tvořit naprostý základ nabídky Porsche.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: