Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Citroën DS Wild Rubis se představuje

News

09.04.2013

Na nadcházejícím šanghajském autosalonu ukáže Citroën koncept modelu DS Wild Rubis. Ten by měl ukazovat předobraz luxusního croosoveru na základech modelu DS5.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V příštích letech se má role automobilek koncernu PSA Peugeot Citroën zásadně změnit. Peugeot má vytvořit konkurenci „premiovým“ mainstreamovým značkám, zatímco Citroën se s modely řady C pokusí vytvořit „hráz“ proti levné asijské konkurenci. Řada luxusně pojatých modelů DS pak zůstane. Novým zástupcem v této linii se stane luxusní crossover na základech modelu DS5, jehož předobraz uvidíme na autosalonu v Šanghaji, který začíná již 20. dubna.

Tento vůz bude určen primárně pro Čínu, kde si odbude svou světovou prodejní premiéru, a Evropu, která bude po říši středu následovat. Cena tohoto modelu se má na našem kontinentě pohybovat okolo 39 000 eur (cca 1 000 000 Kč), čímž se stane jednoznačně nejdražším modelem v nabídce Citroënu. Crossover bude dlouhý zhruba 4,70 metru a bude k dispozici také ve verzi s pohonem všech kol na bázi diesel-elektrického pohonu, který najdeme například v sesterském Peugeotu RXH. O pohon předních kol se tak postará známý vznětový čtyřválec 2.0 HDi o výkonu 120 kW/163 koní, zatímco zadní kola bude mít na starosti elektromotor o výkonu 27 kW/37 koní. Kombinovaný výkon celé pohonné soustavy bude 147 kW/200 koní.

Ostatní verze pak budou výhradně s pohonem předních kol. Speciálně pro čínský trh se pak počítá s posílenou verzí přeplňovaného motoru 1.6 THP o výkonu 179 kW/243 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: