Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peter Schreyer chce více odlišit modely Hyundai a Kia

News

09.04.2013

Německý designér, který se stal šéfem designu koncernu Hyundai/Kia, by rád do budoucna více odlišil jednotlivé modely obou značek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jméno tohoto německého designéra je v posledních letech velmi často skloňováno. Po odchodu od Volkswagenu AG se Peter Schreyer upsal značce Kia, pro kterou vytvořil její současnou a velmi úspěšnou identitu. Však o jeho úspěších nepochybují ani u Volkswagenu, kde ještě dodnes litují, že jej nechali jít. Podle Schreyera je nutné, aby se Hyundai i Kia vyhnuly situací, které nastaly například i u nás velmi oblíbených hatchbacků i30 a cee’d, které jsou po stránce vzhledu velmi podobně, a to zejména v zadních partiích. Jistá podobnost panuje podle Schreyera i u SUV Hyundai Santa Fe a Kia Sorento.

Většina modelů se tak v rámci nadcházející modernizace nebo příchozí nové generace více odliší. Schreyerův podpis navíc uvidíme také na vozech Hyundai, jejichž současný fluidní design se dočká přepracování. První vozy s tímto vzhledem uvidíme na trhu za zhruba tři roky.

V poslední době se také spekulovalo, zda Hyundai nevytvoří po vzoru svých japonských konkurentů luxusní značku zejména pro americký trh, kde úspěchy již dlouhá léta slaví Lexus (Toyota), Acura (Honda) nebi Infiniti (Nissan). Podle Petera Schreyera však nic takového v plánu není. Alespoň tedy prozatím.

Peter Schreyer se během své 26 let dlouhé kariéry zasloužil například o novodobou reinkarnaci Volkswagenu New Beetle, Audi TT nebo o současnou Kiu Sportage.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: