Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo představí nové diesely a osmistupňový automat

News

08.04.2013

Švédská automobilka plánuje kromě nové modulární platformy také nové turbodieselové motory a automatickou převodovku s osmi stupni.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo po kapitálovém spojení s čínskou automobilkou Geely hodlá vstoupit do nové éry. Kromě nové modulární platformy SPA se chystá tato švédská automobilka představit také nový turbodiesel řady VEA (Volvo Engine Architecture). Tato jednotka bude těžit ze systému i-ART slibující nižší nároky na spotřebu paliva. Technologie i-ART vyhodnocuje data od každého ze vstřikovačů, což umožňuje upravovat množství vstřikované nafty do každého z válců.

Na toto téma se rozpovídal i viceprezident divize pohonných ústrojí skupiny Volvo Car Group Derek Crabb. Podle něj bude mít každý vstřikovač malý počítač, který bude sledovat tlak jednotlivých vstřiků a systém i-ART pak podle toho upraví ideální množství nafty vstřikované do válců. Kromě nižší spotřeby a emisí se prý dočkáme také charakternějšího zvuku a vyššího výkonu.

Nového motoru se dočkáme již tento podzim společně s novou osmistupňovou automatickou převodovkou, která v budoucnu pravděpodobně nahradí současný šestistupňový Geartronic a také dvouspojkový Powershift původem od Fordu, pod který Volvo ještě donedávna patřilo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: