Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Twin’Z: elektrický předobraz nového Twinga

News

08.04.2013

Francouzská automobilka ukázala první snímky nového konceptu s názvem Twin’Z. Elektromobil se chlubí pětidveřovou karoserií a pohonem zadních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace Renaultu Twingo se představí již za několik měsíců. Třetí generace oblíbeného francouzského mini bude vycházet z nového Smartu, se kterým bude sdílet velkou část techniky včetně platformy s pohonem zadních kol. Ano, čtete správně, malý Renault bude zadokolka!

První náznak designu nového Twinga jsme mohli spatřit u velmi tajemného konceptu s pohonem zadní nápravy a motorem uprostřed, který se před pár týdny proháněl hlavním městem Španělska. Koncept Twin’Z však sází na čistě elektrický pohon. Přes 3,63 metru dlouhý koncept váží kvůli přítomnosti lithium-ionových akumulátorů 980 kg. Elektromotor o výkonu 50 kW/68 koní a točivém momentu 226 N.m dokáže rozhýbat tento vůz na 130 km/h, přičemž dojezd elektrického mini je až 161 km.

Vzhled studie měl na starosti britský designér Ross Lovegrove, který kromě vozu navrhl také 18palcová kola se speciálně vyvinutými pneumatikami o rozměru 205/40. Kvůli lepšímu nastupování dostal Renault Twin’Z takzvané „suicide“ dveře, tedy řešení po vzoru Mazdy RX-8 nebo Rolls-Roycu Phantom. Z tohoto důvodu chybí vozu středový sloupek, který by jinak prakticky znemožňoval nástup do tenkých a lehkých sedadel. Ta jsou potáhnuta speciálním nehořlavým a voděodolným materiálem, skrz který lze vidět konstrukci samotných sedadel. Uprostřed palubní desky pak najdeme tablet, který slouží jako rozhraní palubního informačního a zábavního systému.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: