Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V pátek 12. dubna začne rekonstrukce dálnice D1

News

08.04.2013

Již tento pátek započnou první rekonstrukční práce na naší nejstarší dálnici. Celá rekonstrukce včetně dopravních omezení bude trvat až do roku 2018. S objížďkami se ale nepočítá, takže se připravte na dlouhé kolony.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Každý, kdo v posledních letech jel po naší nejznámnější dálnici (nejen) v pravém pruhu, si musel vytrpět zážitek, který by v budoucnu už jen nerad opakoval. Dálnice D1 je z větší části tvořena betonovými bloky, které postupem času zdegenerovaly a učinily jízdu po D1 prakticky nemožnou. Prvními úseky, které se dočkají opravy, jsou úseky Větrný Jeníkov – Jihlava a Lhotka – Velká Bíteš. Stavbaři kvůli rekonstrukci rozšíří krajnice a celý provoz bude sveden pouze na jednu stranu.

První velká zátěžová zkouška proběhne v květnu tohoto roku, kdy bude omezen provoz kvůli rekonstrukci mostů. Na těchto úsecích pak bude povolená maximální rychlost 80 km/h. Kvůli těmto omezením se počítá s ucpáním objíždných tras, ač samo Ředitelství silnic a dálnic s žádnými objížďkami nepočítá.

Kromě posílení policejního dohledu je připravena také nová aplikace pro mobilní telefony, která bude informovat řidiče o plynulosti jízdního provozu na jednotlivých úsecích českých dálnic. Informace budou k dispozici také na webových stránkách novad1.cz.

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: