Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Bugatti Veyron SS přišlo o titul nejrychlejšího auta světa

News

07.04.2013

Superdrahý a superluxusní Veyron SS ještě donedávna držel titul nejrychlejšího sériově vyráběného vozu na planetě. O toto prvenství ale přišel kvůli deaktivovanému omezovači rychlosti. Stane se tak premiantem Venom GT s rychlostí přes 427 km/h?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honba za co nejvyšší dosaženou rychlostí je stará minimálně tak dlouho, jako automobilový průmysl sám. V posledních letech se na vrcholu žebříčku pravidelně umisťovalo Bugatti Veyron, které jako první sériový vůz překonal hranici 400 km/h. Posílená a odlehčená verze Veyron SS s výkonem 1200 koní dokonce rekord překonala a dosáhla průměrné nejvyšší rychlosti 430,98 km/h a stala se tak oficiálně nejrychlejším vozem na světě. Zápis ve slavné Guinessově knize rekordů drželo Bugatti až dosud.

Kolegové z Driving.co.uk totiž upozornili na fakt, že rekordní vůz neměl zapojen omezovač rychlosti, který ostatní Veyrony SS z bezpečnostních důvodů zastaví na rychlosti 415 km/h. To podle regulí znamená nepovolenou úpravu, tudíž rekord nemůže být uznán. Rekord tedy nyní připadne někomu z dvojice SSC Ultimate Aero, jež dosáhlo rychlosti 411,72 km/h, případně Venomu GT s maximální rychlostí 427,6 km/h. Tento pokus je navíc starý pouze několik dní. Americká bestie s upravenou karoserií z Lotusu Exige má pod kapotou dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 7,0 litru, který se pyšní výkonem 928 kW/1262 koní a točivým momentem 1564 N.m, díky kterým se teoreticky dostane až na 447 km/h.

Bugatti se nicméně nehodlá smířit s druhým místem, v kuloárech se totiž povídá o modelu Veyron Super, který by měl dosáhnout rychlosti až 463 km/h.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: