Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus pracuje na malém crossoveru

News

06.04.2013

Luxusní odnož japonské Toyoty plánuje uvést menší SUV, které by se postavilo například Audi Q3. Technický základ poskytne aktuální provedení Toyoty RAV4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus vznikl v 80. letech jako japonská konkurence pro zavedené prémiové značky nejen z Německa, ale také z USA, pro které byly Lexusy především určeny. Během let se nová značka ve Spojených státech úspěšně etablovala a stala se z ní alternativa pro BMW nebo Mercedes-Benz. Jedním z nejpopulárnějších modelů v nabídce je SUV řady RX, které jako první crossover dostalo také hybridní verzi. V současnosti je nejmenším modelem v nabídce značky Lexus kompaktní hatchback CT 200h využívající hybridní pohonné ústrojí z Toyoty Prius.

Kromě něj by základ modelové nabídky měl vytvořit také nový crossover, jenž by technicky vycházel z aktuálního provedení Toyoty RAV4. Koncept toho malého SUV by se měl představit již tento listopad na autosalonu v japonském Tokiu, sériová verze se pak ukáže příští březen na ženevském autosalonu. Do nabídky by se mělo dostat také nové hybridní pohonné ústrojí z nové představeného sedanu IS kombinující elektromotor a 2,5litrový čtyřválec pracující v Atkinsonově cyklu o výkonu 131 kW/178 koní a točivém momentu 300 N.m. Kombinovaný výkon celé soustavy pak je 162 kW/220 koní. Podle posledních zpráv se tato pohonná sestava dostane i do většího sedanu GS.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: