Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW M6 GC: nový safety car MotoGP

News

05.04.2013

BMW letos slaví jubilejní patnáctou sezonu v roli oficiálního dodavatele safety carů pro šampionát MototGP, který startuje již tento víkend!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tomto víkendu proběhne v katarském Dauhá první letošní Velká cena seriálu MotoGP. V nejprestižnější kategorii MotoGP se představí hned dva zástupci reprezentující české barvy – Karel Abraham a nově také navrátivší se Lukáš Pešek. Již patnáctou sezonu můžeme na startu spatřit jeden z vozů BMW, které je oficiálním dodavatelem tzv. safety carů. Pro letošní ročník si automobilka z bavorského Mnichova připravila novinku v podobě modelu M6 Gran Coupé.

K pohonu tohoto německého krasavce slouží známý dvakrát přeplňovaný osmiválec o výkonu 412 kW/560 koní a točivém momentu 680 N.m. Standardem je pohon zadních kol a sedmistupňová dvouspojková převodovka, díky které zrychlí tento vůz z 0 na 100 km/h za pouhých 4,2 sekund. Maximální rychlost je elektronicky omezena na obligátních 250 km/h, přičemž v případě volitelného M Driver’s Package se maximálka posuna na hodnotu 305 km/h.

Kromě nejnovějšího počinu divize M budou sloužit jako safety cary i BMW M6 Coupé a BMW M5. Ve flotile je také poslední generace BMW M3 a výtvor divize M Performance BMW M550d xDrive Touring, který bude sloužit jako tzv. Medical car (tedy rychlá „sanitka“, jakou známe i z F1).

Letošní ročník seriálu MotoGP se během 18 Velkých cen zastaví ve 13 různých zemích na 3 světových kontinentech. První podnik proběhne již tento víkend v Kataru a celá sezona 2013 se vyvrcholí závodem na okruhu ve španělské Valencii. Čeští  fanoušci jsou v tomto roce ve velkém očekávání, ve vrcholné třídě MotoGP máme totiž hned dvě žhavá želízka v ohni. Aktuální dění nejen ve světě MotoGP můžete sledovat na našich webových stránkách!

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: